Opublikowano

Jak szybko i skutecznie pobrać zdjęcie z Instagrama?

instagram followers

Serwis społecznościowy Instagram nie udostępnia użytkownikom opcji pobierania zdjęć publikowanych przez inne osoby – ich zapisywanie w galerii jest jednak możliwe! Już zaledwie kilka kliknięć wystarczy, aby dana fotografia znalazła się w telefonie lub na komputerze. Jak pobrać zdjęcie z Instagrama w szybki i prosty sposób, używając dedykowanej aplikacji lub strony www?

Pobieranie zdjęć z Instagrama – własny profil

Instagram umożliwia pobieranie zdjęć na telefon lub komputer – mowa jednak wyłącznie o fotografiach z własnego profilu. Jeśli chcesz, aby w Twojej galerii zapisywały się dodawane na Instagram zdjęcia, nie musisz korzystać z żadnych dodatkowych aplikacji czy stron. Wystarczy, że wejdziesz na swój profil i klikniesz ikonę trzech pasków znajdującą się w prawym górnym rogu. Przejdź do Ustawień, Konta, a następnie – Oryginalnych zdjęć. To właśnie w tym miejscu możesz włączyć opcję pobierania publikowanych przez siebie zdjęć. Każda fotka lub film, który dodasz na swój profil, automatycznie zapisze się w galerii.

Ściąganie zdjęć z Instagrama – posty innych użytkowników

Zapis czyjegoś zdjęcia w galerii telefonu lub komputera nie jest już tak prosty jak w przypadku pobierania fotografii z własnych postów. Niestety, Instagram nie udostępnił jeszcze opcji szybkiego zapisywania zdjęć publikowanych przez innych użytkowników. Istnieją jednak pewne aplikacje mobilne stworzone właśnie w tym celu, np. InstaSaver, Downloader for Instagram czy InstaSave, dostępny zarówno na Androidzie, jak i iOS-ie. Aplikacje te umożliwiają pobieranie nie tylko zdjęć, ale również nagrań wideo czy instastory.

Jak zapisać zdjęcia z Instagrama przy użyciu witryny?

Oprócz aplikacji do pobierania zdjęć z Instagrama do dyspozycji mamy również specjalne strony www, które w kilku prostych krokach umożliwiają zapisywanie fotografii z postów innych osób. To m.in. takie witryny jak igdownloader.com, inflact.com czy sssinstagram.com. W celu zapisania konkretnego zdjęcia na smartfonie lub komputerze wystarczy kliknąć w trzy kropki znajdujące się po jego prawej stronie, a następnie wybrać opcję „Kopiuj link”. W kolejnym kroku otwieramy jedną z podanych witryn internetowych i wklejamy skopiowany link we wskazane miejsce. To wszystko – po chwili fotografia pojawia się w galerii! Podobnie jak w przypadku aplikacji, korzystając ze strony do pobierania zdjęć z Instagrama, możemy ściągać również filmy – np. instagramowe rolki – i inne publikowane pliki.