Opublikowano

O której godzinie najlepiej publikować zdjęcia na Instagramie?

Chcesz dotrzeć do jak największego grona odbiorców na Instagramie? Publikuj posty
o określonych godzinach! Wówczas będziesz mieć pewność, że Twoje zdjęcia nie znikną wśród dziesiątek innych treści. W jakich porach dnia najlepiej dodawać zdjęcia na ten serwis społecznościowy? Sprawdźmy!

Kiedy dodawać zdjęcia na Instagram?

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu liczby odbiorców na Instagramie, zwracaj uwagę na godziny,
w których publikujesz treści. Pory dnia, w których najlepiej je dodawać, mogą różnić się
w zależności od dnia tygodnia. W każdym z nich użytkownicy sięgają po telefon w różnych godzinach. Przykładowo, w piątkowe i sobotnie wieczory ich aktywność bywa mniejsza niż
w sobotę o rano czy w niedzielę około południa. Kiedy wrzucać posty na Insta według ekspertów? Jako dobry czas na publikowanie postów podaje się porę lunchu – między 11:00
a 13:00 – oraz wieczór – od 19:00 do 21:00. Wiele osób przegląda Instagrama również między 14:00 a 15:00.

Najlepsze godziny – Instagram

Wspomniane wyżej przedziały godzinowe to ogólne pory dnia wyszczególnione przez specjalistów. Przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo. Obserwując zachowania użytkowników Instagrama, można zauważyć, że największą ilość interakcji otrzymują posty publikowane:

  • w poniedziałki między 11:00 a 17:00;
  • we wtorki około 5:00 oraz między 9:00 a 18:00;
  • w środy około 5:00, 11:00 i 15:00;
  • w czwartki około 5:00 i 11:00 oraz między 15:00 a 16:00;
  • w piątki około 5:00 i między 9:00 a 16:00;
  • w soboty około 11:00
  • w niedzielę między 10:00 a 14:00.

Wiesz już, o której godzinie najlepiej wstawić zdjęcie na Instagrama. Skąd jednak wzięły się te konkretne pory? Wystarczy przyjrzeć się własnej codziennej rutynie w poszczególne dni tygodnia – odpowiedź pojawi się sama. Wiele osób sięga po telefon i przegląda social media wczesnym rankiem od razu po przebudzeniu. Poniedziałkowe poranki zazwyczaj jednak nie są tak spokojne jak te w kolejnych dniach – wówczas aktywność na Instagramie jest dużo niższa. Okolice lunchu, pora obiadowa i późne popołudnie po pracy to kolejne momenty w ciągu dnia, kiedy mamy chwilę na przeglądanie social mediów. W soboty po południu często jesteśmy zajęci, jednak przed 12:00 mamy zazwyczaj czas na spokojną kawę w towarzystwie Instagrama.

Nie tylko pora dnia, czyli kiedy publikować na Instagramie

Publikując treści na Instagramie, zwracaj uwagę nie tylko na godzinę, w której jesteś aktywny. Znaczenie ma również to, jaki mamy aktualnie dzień. Użytkownicy wykazują inną aktywność w dni powszednie, kiedy uczęszczają do pracy lub szkoły, a inną w dni wolne – weekendy, święta, wakacje itp. W dni świąteczne, kiedy spotykamy się całymi rodzinami, aktywność bywa dużo niższa niż w zwykłą sobotę czy niedzielę. W wakacje z kolei część osób publikuje dziesiątki zdjęć i filmów z wyjazdów, a pozostali – robią sobie „detoks od Instagrama”. Niezbędne jest więc wyczucie, czy dany dzień nie okaże się tym, w którym telefony leżą nieużywane.