Opublikowano Jeden komentarz

Promocja biznesu na Instagramie

Instagram może być świetnym narzędziem zwiększającym liczbę potencjalnych klientów.

Wystarczy założyć tam konto, które będzie kontem biznesowym, może być także połączone z Facebookiem. W opcjach można także zmienić konto prywatne na firmowe.

Instagram opiera się na obrazkach, a więc podstawą naszej promocji tutaj są zdjęcia, które przede wszystkim powinny być estetyczne i pasować do profilu działalności, trafić w gust klientów. Innym ważnym elementem jest również regularne dodawanie treści na Instagramie – nawet, jeśli nasze zdjęcia będą ponadprzeciętnie dobre, to ich publikacja raz na dwa tygodnie niewiele pomoże, jeśli chodzi o stwarzanie ruchu na internetowym profilu.

Systematyczność i cierpliwość to podstawa w prowadzeniu takiego konta. To też dobra platforma do wymiany krótkich myśli z klientami – możemy również zadawać różne ciekawe pytanie pozwalające na aktywizację followersów. A każdy z followersów może być potencjalnym nabywcą naszych produktów. Jeśli w opisie chcemy wstawić link do strony internetowej, pamiętajmy, by skracać linki – wyglądają wtedy lepiej i bardziej zachęcają do kliknięcia niż długie łańcuchy tekstu. Dobrze by było, aby biznesowe konto na Instagramie miało jakiś motyw przewodni – może zdjęcia zawsze z tym samym filtrem, z tym samym kadrem, z jakąś konkretną, dopasowaną do obrazków grafiką, jakiś jeden element, który będzie rodzajem wizualnej identyfikacji naszej marki i będzie powielał się na kolejnych zdjęciach.

Instagram powinien być również stylistycznie spójny.

1 komentarz do “Promocja biznesu na Instagramie

  1. Dziękuję za pomocny artykuł!

Możliwość komentowania została wyłączona.