Opublikowano

Czy hashtagi na Instagramie mają znaczenie?

Social-Media-Word-Cloud

Czy hashtagi na Instagramie mają znaczenie?

Hashtagi na Instagramie jak najbardziej jak najbardziej mają znaczenie na dla zdobywania lajków oraz obserwujących na Instagramie jednak tylko przy ich prawidłowym użyciu. Hashtagi stały się potężnym narzędziem do zwiększania zaangażowania swoich obserwujących oraz zdobywania nowych obserwacji na Instagramie. Jednak wiele osób nie wykorzystuje ich optymalnie, dodając ich zbyt dużo oraz je źle dobiera. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami dotyczącymi hashtagów na Instagramie, aby jak najbardziej zwiększyć zaangażowanie na swoim profilu.

1. Rozmieść poprawnie hashtagi na Instagramie.

Gdzie najlepiej umieścić hashtagi na Instagramie? Podczas gdy niektórzy influencerzy dodają hasztagi do opisu zdjęcia, inni wolą umieścić je wszystkie w pierwszym komentarzu. Ale jaka jest najlepsza metoda? Socialinsider przeanalizował 649 895 postów na Instagramie z ponad 6700 profili biznesowych o różnych rozmiarach, aby określić, które miejsce jest najlepsze dla zwiększenia zaangażowania. Co ciekawe, wielkość konta wpłynęła na lepsze umiejscowienie. Umieszczanie hashtagów w komentarzach pod zdjęciem jest skuteczne przede wszystkim dla dużych profili mających ponad 100 tysięcy obserwujących. Jeżeli twoje konto posiada mniej followersów lepiej umieść je pod zdjęciem.

2. Nie używaj zbyt wielu i nie używaj zbyt mało hashtagów.

Według Later, jeden hashtag oznacza średnio 12,6% wzrostu zaangażowania. Idąc tym tokiem rozumowania, im więcej hashtagów, tym lepiej. Intuicja jednak tutaj mocno zawodzi i zbyt duża liczba hashtagów pogarsza widoczność zdjęcia. Nie wiadomo, dlaczego używanie dużej liczby hashtagów zmniejsza zasięgi. Prawdopodobnie jest to efekt traktowania takiego zdjęcia przez algorytmy Instagrama jako spamu. Najlepsze efekty większość użytkowników może osiągnąć wykorzystując w granicach 5-8 hashtagów na zdjęcie.

3. Stwórz wyróżniające cię hashtagi.

Połącz autorskie wyróżniające cię hashtagi z powszechnie wykorzystywanymi dla zwiększenia zasięgów. Na przykład, jeżeli prowadzisz profil kulinarny, na którym wprowadzasz serie dietetycznych deserów, użycie „#deser” nie pomoże zwiększyć świadomości nowej serii produktów ani nie pozwoli uporządkować treści. Twój post prawdopodobnie zgubiłby się wśród 813 tysięcy postów używających tego hashtagu. W przeciwieństwie do tego, jeśli użyjesz „#deserykasi”, będziesz w stanie uporządkować wszystkie treści otagowane wokół konkretnej kampanii i sprawić, że będą łatwo widoczne dla odbiorców.

4. Dobieraj odpowiednie hashtagi do postu.

W poście powinny znajdować się stałe hashtagi, które określają treści typowe dla ciebie oraz konkretnego produktu, który przedstawiasz. Poza tym powinieneś jednak wykorzystywać hashtagi dopasowane dla konkretnego postu:

  • Brażowe: Umieść hashtagi dotyczące branży, z której dodajesz post. Sprawdź najbardziej dopasowane hashtagi na Instagramie dopasowane do poszczególnych kategorii.
  • Markowe: Umieść hashtagi marek wykorzystywanych na zdjęciu
  • Trendy: Wykorzystuj trendy w branży i popularne, aktualne hashtagi. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze hashtagi na Instagramie.
  • Lokalizacja: Wskazuj lokalizacje, gdzie tworzysz kampanie, by zdobyć zasięgi wśród lokalnych użytkowników.

Śledź swoje postępy na podstawie liczby wyświetleń, które każda chmura hashtagów na Instagramie zebrała z Twoich postów.

Aby to zrobić, kliknij „Wyświetl statystyki” we wpisie, a następnie przesuń palcem w górę, aby wyświetlić liczbę wyświetleń z hashtagów.

Chcesz być na bieżąco we wszystkich mediach społecznościowych? Czytaj naszego bloga i kupuj oferowane przez nas like i followers na instagram.