Opublikowano

8 prostych kroków by zrobić idealne selfie na Instagram (bez użycia filtrów)

Dzięki tym kilku poradom zrobisz idealne zdjęcie, które przyciągnie wielu obserwatorów na Twój profil.

1. Znajdź idealny kąt nachylenia twarzy.

Każda twarz jest inna, ale praktycznie każde selfie wyjdzie dużo lepiej jeśli lekko wyciągniesz brodę do przodu i pochylisz lub przechylisz głowę. To sprawi, że twoja twarz będzie dużo lepiej wyglądać na zdjęciu, niezależnie od jej kształtu. Zwróć uwagę na zdjęcia gwiazd Instagrama, wszystkie robią zdjęcia z lekkim pochyleniem lub odchyleniem głowy.

2. Naturalne oświetlenie Twoim najlepszym przyjacielem.

Niezależnie od tego czy masz makijaż czy nie zdjęcia wykonane w naturalnym świetle dziennym będą dużo lepiej wyglądały niż te robione przy świetle sztucznym, czy lampy błyskowej. Sztuczne światło uwypukla wszelkie mankamenty, i sprawia, że twarz wygląda po prostu gorzej. Najlepsze jest to światło, które nie pada na Ciebie prosto z okna, lecz jest lekko od niego oddalone. Sam zobacz jaka jest różnica.

3. Rób zdjęcia rano.

Rano Twoja twarz jest dobrze oczyszczona, a makijaż dopiero nałożony. Włosy są świeżo umyte, ułożone. To idealny czas na robienie zdjęć. Będziesz wyglądać promiennie i świeżo. Warto wtedy sięgnąć po telefon, na pewno będziesz zadowolona z efektów.

4. Zadbaj o odpowiednią mimikę twarzy.

Lekko unieś brwi, jeśli masz pełne usta to je rozchyl delikatnie ( ale nie w wulgarny sposób), jeśli są małe spróbuj je powiększyć poprzez odpowiednie ułożenie. Pamiętaj aby się lekko uśmiechnąć, ale w żadnym wypadku nie rób dziubka!

5. Podnieś rękę.

Telefon trzymaj tak wysoko na ile pozwala Ci ręką. Taki kąt robienia zdjęcia sprawi, że będziesz wyglądać smuklej, szczuplej. Zdjęcie będzie bardziej miękkie i naturalne. Zauważ, że pod takim kątem twarz wygląda na dużo gładszą i estetyczną.

6. Zadbaj o tło.

Pamiętaj aby zadbać o tło niezależnie od tego czy robisz zdjęcie całej sylwetki, czy samej twarzy. Nie ma nic gorszego niż zdjęcie z pięknie wyglądającą dziewczyną i bałagan w tle.

7. Jeśli korzystasz z filtrów, staraj się korzystać z jednego.

Jeśli znajdziesz filtr, który świetnie podkreśla Twoja urodę, staraj się go używać do każdego zdjęcia. Zapewni to pewną spójność na Twoim profilu. Z tego tricku korzystają największe gwiazdy Instagrama.

8. Załóż okulary.

Jeśli nie czujesz się śmiało przed obiektywem, albo chcesz zrobić zdjęcie bez makijażu załóż okulary. Zarówno te przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne czy zerówki sprawią, że będziesz wyglądać dobrze. Nie musisz już robić 400 zdjęć aby wybrać to jedno, w okularach zawsze wyjdzie dobre zdjęcie.